doencas comuns da primavera incorpore centro medico em curitiba 1 - Як підтримати здоров'я ранньою весною


Настання весни – це, звичайно, довгоочікувана і радісна подія. Хочеться якнайшвидше зняти набридлий теплий одяг, гуляти під променями весняного сонечка на свіжому повітрі.

Ми сідаємо на строгі дієти і записуємося до спортзалу, щоб якнайшвидше прийти у форму і підготуватися до літнього сезону. Але тут нас чатує  небезпека – організм ослаблений авітамінозом, а ми поспішаємо звалити на нього таку непосильну ношу.

Тому, перш за все, потрібно подбати про те, щоб підтримати своє здоров’я, зокрема імунітет. Для цього потрібно дотримуватись простих правил.

Вживайте натуральні вітаміни: такі продукти, як ківі, лимон, апельсин, багаті на вітамін С. Темно-зелені овочі є джерелом вітаміну Е. Цинк міститься в горіхах і цілісних зернах, а омега-3 міститься в рибі, такий як сардини, лосось і тунець. Всі ці вітаміни допомагають у зміцненні імунної системи.

Отримуйте вітамін D, гуляючи під сонячним промінням. Сонячне світло є найбільшим доступним джерелом вітаміну D. Намагайтеся проводити на сонці щонайменше 15 хвилин щодня, бажано до 10 ранку і після 16 годин. Якщо такої можливості немає, приймайте вітамін D у формі добавки у профілактичній дозі. Крім допомоги у зміцненні кісток, вітамін D також зміцнює імунітет.

Висипайтеся, адже спати не менше 8 годин на добу необхідно для гарного самопочуття. Це важливо ще й тому, що сон знижує рівень імунодепресантів, наприклад кортизолу, також відомого як гормон стресу.

Вживайте менше оброблених харчових продуктів, уникайте фастфуду, заморожених продуктів, консервів та ковбас. Консерванти, присутні у такій їжі, сприяють зниженню імунітету.

Робіть ставку на приправи та спеції – це відмінні союзники імунітету. Куркума, наприклад, має протизапальну, антибактеріальну та антиоксидантну дію. Часник і цибуля, крім протизапальної та антибактеріальної дії, також діють як протигрибковий засіб. Імбир допомагає усунути шкідливі бактерії з організму, а прополіс є відмінним союзником імунітету завдяки антиоксидантній дії.