pharmacy peceipe - Нові правила купівлі антибіотиків за електронним рецептом в Україні з 1 квітня 2022 року


За словами Віктора Ляшка, міністра охорони здоров’я України, це повинно допомогти взяти під контроль часто неправильне використання антибактеріальних препаратів. Відомо, що не розумне і часто надмірне вживання антибіотиків може призвести до розвитку антибіотикорезистентності, в результаті чого ефективність лікування бактеріальних інфекцій буде знижуватися.


Одними з головних причин цього явища були визнані самовільне вживання препаратів без призначення лікаря, недотримання термінів лікування, а також неправильний підбір антибактеріальних засобів без в значення чутливості до них. Саме тому з метою боротьби з антибіотикорезистентністю МОЗ України було змушене застосувати жорсткі заходи щодо контролю використання даної групи лікарських препаратів.


Основні правила відпуску антибіотиків за електронними рецептами виглядають таким чином: лікар повинен вказувати не конкретну назву лікарського препарату, а його дієву речовину і дозування. Електронний рецепт зможе видавати будь-який спеціаліст, а не лише лікар, з яким підписано декларацію.