psbywm gvaetzoqs6bfmfbvvyp6xauaa3aqwsq5 - Щоденник Пилипа Орлика можна буде побачити в Україні восени 2022 року

Про домовленність українського уряду з зовнішньополітичним відомством Франції щодо презентації в Україні оригіналу щоденника гетьмана Пилипа Орлика повідомила пресслужба МЗС.Подивитись на експонат можна буде у Національному музеї “Гетьманська столиця” в Батурині, де готується виставка до 350-річчя з дня народження видатного гетьмана.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба подякував своїм французьким колегам за допомогу в організації експозиції, адже за його словами, це історична подія для України.

Щоденник є важливим історичним документом. Пилип Орлик започаткував свій “Даріуш” у 1720 році, всього налічують 5 його томів, написаних до 1733 року. У ньому гетьман вів детальний опис тогочасних подій, фіксував події свого життя в еміграції, листування з родиною та членами турецького уряду. Даріуш написано різними мовами польською, французькою, латинською та українською.

Документ було збережено для історії завдяки зусиллям Григора Орлика, сина Пилипа Орлика. На жаль, деяка частина рукопису стала непридатною для читання, оскільки через руйнівний вплив часу записи стають нерозбірливими.