image - Перехід на нову систему обліку газу з травня: що зміниться

Як повідомляє пресслужба Оператора ГТС України, з 1 травня змінюється система обліку газу: паливо почнуть рахувати в кіловат-годинах, а не в кількості спожитих кубів відповідно до закону No2553, ухваленого Верховною радою України.

Використання однакових одиниць виміру газу допоможе об’єднати український ринок газу з європейським, а також зробить ціноутворення більш справедливим і прозорим для споживача. Оскільки якість отриманого палива відрізняється залежно від регіону, куди він постачається, та від того, звідки він надходить -з підземного сховища, від видобувної компанії чиі мпортується.

Як це вплине на платіжки, які отримає споживач? Як пояснює начальник управління метрології та газовимірювання ВДТСУ Микола Болховітін, газовий лічильник і договір з постачальниками змінювати не потрібно. Усі необхідні розрахунки шляхом множення обсягу використаного газу на теплоту згоряння буде робити компанія, яка постачає газ.

Ця інформація повинна буде вказуватися у платіжці, і споживач буде відслідковувати реальну калорійність газу і відповідно платити суму, нараховану згідно якості отриманого газу.