so2 - Чим ми дихаємо: безпека повітря у Києві

Проблема забрудненості повітря в нашій країні залишається однією з найактуальніших. Київ займає верхні рядки у рейтингу міст світу з високим рівнем забруднення повітря Частинками пилу, важких металів та хімічних елементів. Основними винуватцями забруднення атмосфери називають автомобільний транспорт та промислову систему міста (в основному це енергетичні підприємства).

Ця екологічна проблема дуже негативно впливає на стан здоров’я людей, зросла кількість серцево-судинних захворювань. Для її вирішення необхідно вживати заходів на всіх рівнях, починаючи з законодавчого. Зокрема Україна потребує модернізації системи моніторингу забрудненості повітря, а також реформування самих джерел викидів шкідливих речовин в атмосферу. Також потрібно вирішувати проблему автомобільних вихлопів, збільшувати частку електромобілів на дорогах, громадського та екологічно чистого транспорту (наприклад, велосипед).

Відстежити реальну ситуацію рівня забруднення повітря можна за допомогою таких програм, як SaveEcoBot, Telegram-бот “Якість повітря в Києві”, ЛУН Місто Air, EcoCity