b5ed785eaed0072877903aad194ba3583a2350b0 - Як подолати щоденний стрес?


Сучасні реалії нашого життя зовсім не сприяють душевній рівновазі. Більшість людей в нашій країні потребує допомоги у боротьбі зі стресом.

Хоча сам стрес – це нормальна реакція організму, що допомагає нам зібратися з силами і розв’язувати проблему. Та хронічний стрес дуже заважає жити, стає причиною онкології, інфарктів, депресій, гормональних порушень, безсоння.

На жаль, ми часто не можемо впливати на зовнішні причини стресу. Але ми можемо допомогти собі його побороти, навчитися стресостійкості, позбавитися від надмірної тривожності.

Найперше, що треба зробити – усвідомити, що ви перебуваєте у стресі, зрозуміти його прояви у вашому житті. Це може бути хронічна втома, зміни харчової поведінки, поганий сон, відчуття постійної тривоги та роздратування. Знайшовши корінь проблеми, можна намагатися контролювати ці прояви.
Так, життя непередбачуване, тому важливо відмовитися від ідеї все тримати під контролем. Дозвольте собі прийняти те, що ви не взмозі змінити. Усвідомлення цієї думки допоможе вам звільнити мозок від постійних роздумів.

Намагайтесь мислити позитивно. Більше спілкуйтесь з приємними вам людьми, не закривайтесь від соціуму. Займайтесь улюбленими справами у вільний час. Для цього важливо переглянути свій режим дня, зменшити час на інтернет та соцмережі, більше часу виділити на сон.

Дуже важливо бути фізично активним: спорт сприяє виділенню гормонів щастя, покращує фізичну форму.
Якщо цих методів боротьби зі стресом виявиться недостатньо, варто звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря чи психолога.